Nemzetközi versenyek
Assaut Európa Bajnokság Budapest

K-1 mérkőzéseket vívtunk

4

Március 26-án a University Boxing Clubban rendezték meg a WOMAA, és a WFL szövetségek Combatsport Országos Versenyét. A versenyt K-1 light contact és K-1 full contact szabályok szerint rendezték, melyre 6 versenyzőt neveztünk, 4 gyermeket light contact és 2 felnőttet full contact-ban. A versenyre 26 egyesület 150 versenyzője nevezett, a kísérőkkel együtt így a terem (számunkra hazai pálya) teljesen megtelt. A végeredménnyel nagyon elégedettek lehetünk, hisz számunkra idegen területen, szabályrendszerben versenyeztünk. A savate oktatási módszertana a light contact estében jóval szigorúbban kezeli az erős technika fogalmát, főleg a gyermekek számára ezért nekünk mindig egy kicsit nehezebb az erősebb technikákhoz alkalmazkodni, a gyerekek számára beépített féket úgymond „elengedni”, hisz a cipőben ezek a találatok igen komoly sérüléseket okoznának. Szerencsére sokaknak sikerült az alkalmazkodás és szép, technikás bunyót bemutatva jó eredményeket értünk el. Pintér Máté arany, Forgó Emese ezüst, Forgó Zalán bronzérmet nyert, Sajti Benjámin 4. helyezett lett. A fullban induló versenyzőink kevesebb szerencsével bírtak ezen a napon, Bacskai Bálintnak a súlyában nem volt induló, majd Bálint vállalva a + 5-7 kilós súlykülönbséget, a magasabb súlyban így mint kiemelt versenyző nevezett. A két ellenfele egy nagyon kemény és parázs meccset vívott, a győztes azonban megsérült így Bálint mérkőzés nélkül maradt. Még feljebb már nem mentünk a súlyban😊. Beh Gábor 83 kg-ban egy második menetes feladásra kényszerült, egy régi idegsérülése újult ki a versenyen.

Köszönjük Horváth Ferencnek a WOMAA szervezet vezetőjének a meghívást.