2

Július 25-28 között Budapesten- a BEAST ARÉNÁBAN zajlott a SAVATE – Francia-boksz junior világbajnokság. Mivel a horvátországi szövetség visszalépett a versenytől, beugróként, a nemzetközi szövetség felkérésére rendeztük meg a versenyt. 13 ország több mint 100 versenyzője lépett a ringbe a két teljes napon át tartó versenyen.  A világbajnokság mellett a 13-14 éves kategóriában világkupa zajlott, (mivel a francia-bokszban ebben a korosztályban világbajnokságot nem rendeznek), ebben a kategóriában két arany három ezüst és három bronzérmet szereztünk. A versenyre kilátogatott Sárfalvi Péter helyettes államtitkár úr is. A válogatottunk esélyekkel indult több dobogós helyért is, de a titkos álom teljesült, és Kis Lili (Rimár Savate Team) személyében megvan az első világbajnoki címünk. A döntőben a francia ellenfelét egy rendkívül szoros mérkőzésen sikerült legyőzni. A francia csapat 15 kategóriából 11-et nyert meg és 4-ben ezüst érmes lett, így ez a világbajnoki cím még fényesebben ragyog nekünk. A University Boxing Club – Beast Aréna versenyzője, (itt került megrendezésre a verseny is) Kövesi Bence, egy makacs betegségből éppen, hogy felépülve egy világbajnoki bronzérmet szerzett. A magyar válogatott meghívta a Gnyálin István vezette Szigetszentmiklósi Kick-boksz klub két rendkívül tehetséges versenyzőjét, Kolozsvári Kingát és testvérét Kolozsvári Enikőt, akik a gyorsan alkalmazkodtak a szigorú szabályrendszerhez és mindketten bronzérmet szereztek, Kinga a világbajnokságon, Enikő a világkupán.